Halkbank Memur Kredisi

Kredi Tem 12, 2022 Yorum yok

Kamu çalışanlarına özel olarak kredi tahsis eden kamu bankalarından birisi Halkbankası’dır. Halkbank 100 bin TL’ye kadar kamu çalışanlarına piyasa faiz oranlarına göre daha uygun faizle kredi kullandırmaktadır.

Ne Kadar Halkbank Memur Kredisine Başvuru Yapabilirim?

Maksimum 100 bin TL’ye kadar krediye başvuru yapabilirsiniz. 100 bin TL üst limittir.

Halkbank Memur Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Halkbank Memur Kredisine, Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube üzerinden başvuru yapılabildiği gibi Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Halkbank Memur Kredisi Faiz Oranları Nedir?

25 bin TL’ye kadar kredi talepleri için faiz oranı yüzde 1,79, 25 bin TL üzerinde kredi talepleri için faiz oranı yüzde 1,89 olarak uygulanmaktadır. Belirtilen faiz oranları, Halkbankası’ndan en az kredi taksit tutarı kadar açık hesap açılmasını, kredi kartı başvurusu yapan, en az iki adet otomatik ödeme talimatı veren, Hayat Sigortası yaptıran ve İnternet, mobil, dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptıran kişiler için geçerli olacak. Aksi takdirde 50 bin TL’ye kadar yüzde 1,89, 100 bin TL’ye kadar yüzde 1,99 faiz oranları geçerli olacaktır.

Halkbank Memur Kredisi Vadesi Nedir?

Halkbank Memur Kredisinde vade süreleri kredi tutarına göre değişmektedir. 50 bin TL’ye kadar olan kredi tutarları için 36 ay vade yapılabilmektedir. 50 bin – 100 bin TL arasındaki kredi tutarı için 24 ay vade yapılabilmektedir. 100 bin TL üstü kredi tutarı için 12 ay vade sınırı bulunmakla birlikte Halkbank zaten 100 bin TL üzerinde memur kredisi vermemektedir.

Halkbank Memur Kredisi Çekersem Ne Kadar Taksit Öderim?

25 bin TL kredi kullanıldığı takdirde 36 ay vadede 1,79 faiz oranıyla 1.018 TL kredi taksidi ödenecektir. Kredinin binde 5’i kadar 137,5 TL tahsis ücreti kesilecektir. Hayat sigortası tutarı kişiye göre değişecektir.

İlginizi Çekebilir:  Ertelemeli Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

50 bin TL kredi kullanıldığı takdirde 36 ay vadede 1,89 faiz oranıyla 2.047 TL kredi taksidi ödenecektir. Kredinin binde 5’i kadar 250 TL tahsis ücreti kesilecektir. Hayat sigortası tutarı kişiye göre değişecektir.

100 bin TL kredi kullanıldığı takdirde 24 ay vadede 1,89 faiz oranıyla 5.506 TL kredi taksidi ödenecektir. Kredinin binde 5’i kadar 550 TL tahsis ücreti kesilecektir. Hayat sigortası tutarı kişiye göre değişecektir.

Yazımız 12 Temmuz 2022 tarihinde hazırlanmış olup ilerleyen tarihlerde Halkbankası tarafından faiz oranlarında değişiklik yapılabileceği dikkate alınmalıdır.

Memur kredisi hesaplama sayfamızdan kredi tutarı, faiz oranı ve vadeyi girerek hesaplama yapabilirsiniz.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir