Tatil Kredisi Veren Bankalar

Kredi Eyl 26, 2021 Yorum yok

Yaz aylarının gelip çatmasıyla birlikte kış döneminde yoğun bir şekilde çalışanlar dinlenmek ve güzel vakit geçirmek için tatil yapma arayışına giriyorlar. Özellikle güney ve ege sahilleri deniz turizmi için yaz döneminde yoğun ilgi görse de, ülkemizin tatil ve turizm açısından çeşitliliği ve tatil alternatifleri oldukça fazla.

Özellikle pandemi döneminde artık tatil anlayışı ve tatil arayışları da değişti. İnsanlar mümkün oldukça aileleriyle yalnız olarak geçirebilecekleri tatil seçeneklerine yönlenmiş durumdalar. Tatil bölgelerinde villa kiralama, bungalov kiralama, yat kiralama, yaz kampları gibi seçenekler bu dönemde sık aranan seçeneklerden bazıları. Yurtdışında tatil yapmak isteyenler ise pasaport ve vize olayını hallettilerse gitmek istedikleri ülkelerin sınır kısıtlamalarını araştırıyorlar.

Yazlığı olanların veya tatil için kenara biraz para ayıranlar için yazın tatil planları yapmak çok kolay, peki ya parası olmayanlar ne yapacak?

Tam da bu noktada tatil kredisi devreye giriyor. İhtiyaç, konut, araç kredisi derken tatil kredisi, tatil yapmak isteyenler için oluşturulmuş bir tür ihtiyaç kredisi çeşidi. Normalde ihtiyaç kredisi kullanılarak tatil yapabilmek için gerekli olan nakit ihtiyacı karşılanabileceği gibi, tatil kredisi kullanılarak ta nakit ihtiyacı karşılanabiliyor. Tatil kredisi kullanmak yerine, kredi kartı limiti uygunsa taksitli ödeme seçeneği ile kredi kartı ile de tatil ihtiyacı karşılanabiliyor.

Tatil kredisi, tatil rezervasyonlarını kredi kartı kullanmadan yapmak isteyenler için oldukça ideal. Birçok bankanın uyguladığı kredi taksitlerini 3 ay öteleme yani ilk kredi taksitinin 3 ay sonra ödenmeye başlanması da tatil kredisini cazip hale geliyor.

Tatil kredisi faiz oranları ise ihtiyaç kredisi faiz oranlarıyla benzerlik gösteriyor. Bu nedenle tatil kredisi çekerken bir nevi ihtiyaç kredisi kullanmış gibi oluyorsunuz. Tatil kredisi genellikle 12 ay kısa vadeli ve daha düşük tutarlar için kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Erken Kapatma Cezası 2021

Tatil Kredisi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle internetten veya tatil acentelerinden yapmak istediğiniz tatil seçeneklerini incelemek ve sonrasında bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan para miktarını belirlemeniz gerekiyor. Bu tutar bilgisiyle birlikte bankalara başvuru yapabilirsiniz.  Tatil kredisi kullanmak içinse kredi notunuzun belli bir seviyenin üzerinde olması şart ve ödemelerinizde gecikme olmaması gerekiyor.

Bankaların uyguladığı tatil kredisi faiz oranlarını inceleyerek kredi hesaplama sayfamızdan tatil kredisi taksitlerini öğrenebilirsiniz. Bütçenize göre tatil seçeneklerini değerlendirmeniz ilerde ödeme güçlüğü yaşamamanız açısından önemli. Uygun bütçelerle birçok tatil seçeneği arasında seçim yapabilirsiniz.

Bizim yerimize de tatil yapmayı unutmayın! İyi eğlenceler.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir