Son yıllarda internetin de etkisiyle bankaların kredili ürünlerine ulaşmak ve kredili ürünlerin kullanımı son derece kolay hale gelmiştir. Bankalar, internet üzerinden ve mobil uygulamalar ile müşterilerine ulaşmakta ve yeni müşteriler aramaktadır. Bankalar, gerek internet bankacılığı üzerinden gerekse mobil uygulamalar üzerinden kredili ürünlerini pazarlamakta ve kulladırmaktadır. Özellikle Y kuşağının internet ve mobil internet konusunda yoğun kullanımı bankaların internet ve mobil internet üzerindeki hizmetlerini yoğunlaştırmasına neden olmuştur.

Ülkemizde yaklaşık 3 milyon memur (kamu personeli) ile 2 milyona yakın emekli memur bulunmaktadır. Memur Kredi, aktif olarak çalışan memurlar ile memur emeklilerinin bankalarla olan finansal ilişkilerinde; krediler, kredi kartları, konut kredileri, kredili mevduat hesabı (KMH) kullanımlarına ilişkin bilgiler paylaşmak, bankaların ihtiyaç kredisi, kredi kartı, taşıt kredileri, konut kredileri kampanyaları hakkında bilgi vermek, çeşitli kredi taksit ve faiz hesaplamalarını yapabilmek, KKB kredi notu yani findeks kredi notu nedir? sorularına yanıt verebilmek amacıyla oluşturulmuştur.

Memurlara yönelik banka promosyonları, maaş hesapları ile ilgili bilgiler memur kredi com‘da yer alacaktır.

Kısaca memurların ve diğer eski ismiyle SSK’lı yeni ismiyle SGK’lı tüm çalışanlar, Bağkur’lu çalışanlar esnaf ve çiftçilerin kredili ürünlerle ilgili tüm bilgilere ulaşabilecekleri bir web sitesi oluşturmak istiyoruz.

Memur ve emekli kamu personelinin yanı sıra yukarıda saydığımız özel sektör dahil tüm çalışanlar ve emekliler kredili ürünlerin kullanımı konusunda memur kredi’den yararlanabilir.

İnternet Bankacılığı, mobil internet bankacılığı, bankaların inovatif bankacılık hizmetleri de memur kredi’de bulunacaktır.

2014 yılında KKB kredi notu yani findeks kredi notu’nun bireylerin sorgulamasına olanak sağlanmasından sonra kredi notu ne anlama gelmektedir, kredi puanı (kredi skoru) ve kredili ürünlerin kullanımı arasında nasıl bir bağlantı vardır sorularının cevaplarına da memurkredi.com‘da yer vereceğiz.