Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi Eyl 26, 2021 Yorum yok

Bazı bankalar yeni müşteri kazanmak amacıyla dönem dönem faizsiz yani sıfır faizle ihtiyaç kredisi verebiliyor. Bankalar, faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyalarında belli bir ilk başvuran kişi kotası koyuyor yani başvuran herkes faizsiz ihtiyaç kredisinden faydalanamıyor.

Düşük tutarlarda ve kısa vadelerde geçerli olan faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyalarında bankaların faiz zararları çok olmuyor fakat yeni müşteri kazanmış oluyorlar. Amaç burada yeni müşteri kazanarak yeni müşterilere kredi kartı, mevduat, KMH, BES gibi diğer kredili ürünlerin de kullandırılması. Faizsiz ihtiyaç kredi kampanyalarında normal kredi başvurularında olduğu gibi kredi notu, gelir durumu, borç yükü, geçmiş ve mevcut ödeme performansı gibi bilgilere dikkat ediliyor.

Faizsiz ihtiyaç kredilerinden kısa dönemli nakit ihtiyacı bulunanlar veya bir ürün almayı düşünen peşin olarak değil taksitle ödeme yapmayı düşünenler yararlanabilirler. Düşük tutarlı olsa da faizsiz kredi kullanılması oldukça cazip gözüküyor.

Farklı bankalar bazı dönemlerde faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlese de aşağıda örnek olarak ING Bank Faizsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyasına yer veriyoruz.

ING Bank Faizsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ing Bank az sayıda kişi için 5.000 TL’ye kadar 12 vadeyle faizsiz yani yüzde sıfır faizle kredi veriyor.

ING Bank’ın faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyasından, banka müşterisi olmayan yani bankayla daha önce hiç çalışmamış kişiler faydalanabiliyor. Faizsiz ihtiyaç kredisinden yararlanmak için bu da yetmiyor ve krediye başvurusunun internet üzerinden başvurulması durumunda kredi veriliyor.

Faizsiz krediden 5.000 TL’nin, 12 ay vade ve Kredim Güvende Hayat Sigortası ile kullanılması durumunda faydalanılıyor.

5.000 TL kredi, 12 ay vadeyle kullanıldığında aylık kredi taksitleri 416.66 TL oluyor. Kredi tahsis ücreti 5.000 TL’nin binde 5’i olan 25 TL, ama buna yüzde 5 daha BSMV eklendiğinde kesilecek kredi tahsis ücreti 26,25 TL oluyor. Kredi vadesi 12 ay yani 1 yıl olduğu için 1 yıllık hayat sigortası yapılıyor, kredi hayat sigortası ise kişinin yaşına göre değişiyor.

İlginizi Çekebilir:  Taşıt Kredisi Kaç Ay ve Ne Kadar Çekilebilir?

Binde 5 dosya masrafı yukarıda izah ettiğimiz şekilde diğer kredilerde olduğu gibi kredi tutarına göre kesiliyor.

Faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyası ilk 5.000 yeni müşteri ile sınırlı olacak şekilde oluşturulmuş. 5.001’inci müşteri iseniz malesef faizsiz kredi kampanyasından yararlanamıyorsunuz.

ING Bank, kefil ve gelir belgesi isteyebilir ve kredi başvurularını onaylamayabilir.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir