Squid Game Kripto Para Dolandırıcıları 3,3 Milyon Dolar Dolandırdı

Kripto Paralar Kas 06, 2021 Yorum yok

Netflix tarafından yayınlanan ve tüm dünyada popüler hale gelen squid game dizisine olan ilgi kripto para dünyasına sıçradı. Dizinin popüleritesinden yararlanmak isteyen ve kim oldukları bilinmeyen bazı kişiler SQUID token şeklinde kripto para oluşturdular.

Squid Game kripto parasının arkasındaki dolandırıcılar, kendi ellerindeki miktarı paraya çevirerek yaklaşık 3,38 milyon dolar kazandı. Squid Game token alan yatırımcılar ise bu kripto para birimini satın alabiliyor, fakat satamıyorlardı, tabi birçok kişi bu durumu sonradan fark etti.

CoinMarketCap web sitesine göre, SQUID kripto parası 2.861 dolar ile fiyatı artarken ve sabah saatlerinde değeri bir anda sıfır dolara düştü. Bu tür hırsızlık, kripto token oluşturanlar tarafından, kripto paralarının gerçek paraya çabucak nakite çevirildiğinde gerçekleşiyor.

SQUID kripto parası geçen hafta piyasaya sürülürken web sitesi olan SquidGame.cash kapatıldı ve dolandırıcılar tarafından diğer sosyal medya hesapları kapatıldı. Squid Game kripto parası birkaç gün içinde % 83000 (yüzde 83 bin) artmıştı.

Kripto paralar yeni bir ekonomi aktörü olarak insanlara finansal özgürlük ve çeşitli fırsatlar verse de yeni ortaya çıkan bir kripto para projesini yatırım öncesinde iyi incelemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Beşiktaş Token Çıkacak mı? Beşiktaş Coin Nereden Alınır?

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir