Kredi Hesaplama Aracı

Kredi Eyl 26, 2021 Yorum yok

Kredi hesaplama aracı, kredi arayışında olanların kredi tutarı, kredi faiz oranı ve kredi vadesine göre geri ödeyecekleri tutarları hesaplayabilecekleri araçtır.

Bütün bankaların kredi hesaplama formları aynı şekilde çalışmaktadır.

Kredi hesaplama aracına çekilmek istenen kredi bilgileri olan, kredi tutarı, kredi faizi ve kredi vadesi girilerek aylık ödenecek kredi taksitleri ortaya çıkmaktadır.

memurkredi.com kredi hesaplama aracı https://www.memurkredi.com/kredihesapla/ linkinde yer almaktadır. Kredi bilgileri forma girildikten sonra hesapla butonuna tıklanınca Kredi Geri Ödeme Tablosu ekrana yansımaktadır.

Kredi Geri Ödeme Tablosunda kredinin aylık taksitlerinin ne kadar olacağı, bu kredi taksidi içerisindeki anapara, faiz, vergilerin ne kadar olacağı, kalan anapara miktarı ekranda gözükmektedir.

Kredi hesaplamada en önemli detay kullanılan kredi için ne kadar toplam geri ödeme yapılacağıdır. Bankaların standart kredi kesintisi olan binde 5’lik kesinti tutarı da kredi hesaplama aracında gözükmektedir.

Kredi hesaplama aracıyla hangi faiz oranına ne kadar taksit ödeneceği belirlenmekte ve bankaların kredi faiz oranlarına göre kredi karşılaştırması yapılabilmektedir. Böylece kredi kullanmak isteyenler kendilerine en uygun kredileri görerek seçme şansına sahip olmaktadır.

Kredi hesaplama araçlarında genellikle hayat sigortası tutarları yer almaz, çünkü hayat sigortası krediyi kullanan kişinin yaşına göre değişmektedir. Bankalar da kredi hesaplama araçlarında fikir vermesi açısından ortalama bir kişi için (örneğin 35 yaşında) hayat sigortası tutarını belirtir.

Kredi Hesapla sayfamızdan kredi hesaplama aracına ulaşabilir, kredi hesaplama ve kredi karşılaştırma yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir