Kimler Hızlı Kredi Kullanabilir?

Kredi Mar 28, 2021 Yorum yok

Nakit ihtiyaçlarına anında çözüm sağlayan türde olan anında kredi veya hızlı kredi çeşitlerinde yeterli bir kredi notuna sahip olmak önem arz etmektedir.

Anında hızlı kredi çeşitlerinde herhangi bir banka personeliyle muhatap olmadan krediye başvuru ve kredinin kullanımı söz konusudur. Bu nedenle anında kredi veya hızlı kredi çeşitlerinde kişilerin başvuruları, risk değerlendirmeleri bankaların kredi değerlendirme sistemleri tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Bankaların kredi değerlendirme sistemi yeterli kredi notuna sahip olunması, kredi notu raporunda ödemelerde gecikme gözükmemesi, borç yükünün az olması, gelir seviyesinin yeterli düzeyde olması durumunda hızlı veya anında kredi başvurusuna otomatik olarak onay vermekte ve banka hesabına kredi nakit tutarını anında yatırmaktadır. Kişiler tarafından imzalanması gereken evraklar ise internet bankacılığı kanalıyla müşteriye onaylatılmaktadır.

Hızlı Kredi Başvurusunda Onay Almak İçin Kredi Notunun Önemi

Kredi notu 1 ile 1900 puan arasında beş kademeli bir skalaya sahiptir ve findeks tarafından hesaplanmaktadır. Son 5 yıl içerisindeki tüm ödemeleriniz, ödeme alışkanlıklarınız, geç ödemeleriniz yani kısaca bankalarla yaptığınız tüm çalışmalar, kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı ödemeleriniz kredi raporunda adeta bir finansal karneniz gibi gözükmektedir.

1.300 puan ve üstü yeterli bir kredi notuna sahipseniz anında hızlı kredilere başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuz yeterli seviyede değilse anında hızlı kredilere başvuru yapılması önerilmez, çünkü kredi başvurunuza red cevabı gelmesi bu sefer kredi notunuzu daha da düşürebilmektedir.

İnternetten çok sayıda kredi başvurusu yapmak kredi başvurunuz onaylansa da onaylanmasa da kredi notunuzu çok olumsuz etkileyebilir. Bankalara yaptığınız tüm kredi başvuruları bankalar tarafından kayıt altında tutulmakta ve findekse bildirilmekte, findeks te bu bilgileri diğer bankalarla paylaşmaktadır. Bu sebeple “Nasıl olsa internetten kredi başvurusu yapıyorum, çok önemi yok, dikkate alınmaz, beni etkilemez” şeklinde düşünmeyin.

İlginizi Çekebilir:  Memur Araba Kredisi

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir