Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartı Eyl 26, 2021 Yorum yok

Kredi kartları bir ödeme aracı olarak doğru kullanıldığında birçok fırsat sağlamaktadır. Taksitli ödeme, alışveriş kampanyalarından puan kazanma gibi ek özellikler kredi kartlarına sahip olmayı avantajlı hale getirmektedir.

Kredi kartı başvurusu yapan birisi kredi kartının sağladığı bu avantajlardan biran önce yararlanmak için yaptığı başvuru banka tarafından onaylandığında kredi kartının hemen eline geçmesini ister. Bankaların kredi kartını hemen basabilmesi ve postacılık hizmetlerinin hızlanmasıyla birlikte anında kredi kartı verilebilmesi mümkün hale gelmiştir.

Kredi Kartları Nasıl Basılır ve Teslim edilir?

Gelişen bankacılık teknolojileriyle birlikte bazı bankalar şubelerden dahi anında kredi kartı basımı yapıp hemen kredi kartı verebilmektedir. Kredi kartları güvenlik uygulamaları nedeniyle genellikle bankaların Genel Müdürlüklerinin faaliyet gösterdiği merkezlerinde veya kart basım birimlerinde basılarak kişiye özel bir şekilde özel kuryeyle kapalı zarf içerisinde kart sahibine teslim edilmektedir.

Bankalar, kredi kartlarından ciddi seviyelerde kazanç sağlamaktadır ve kredi kartları bankacılık sektöründe karlılık açısından öne çıkan ürünler arasındadır. Bu nedenle kredi kartı başvurularını bankalar onaylamak ister. Kredi kartı başvurularının onaylanabilmesi için kredi geçmişi ve gelir seviyesi ön plana çıkmaktadır.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Kredi kartına sahip olabilmek için bazı kriterler dikkate alınmaktadır. Bunlar, kredi ödeme geçmişinin düzgün olması, aylık gelir gibi etkenler bu aşamada önem taşır. Gelir durumu kişiye ne kadarlık bir limite sahip kredi kartı verileceği konusunda en önemli noktadır. Mevcut düzenlemeye göre ilk defa kredi kartı alan bir kişinin toplam kredi kartı limiti ilk yıl aylık gelirinin 2 katını, diğer yıllarda ise 4 katını aşamamaktadır. Geliri olmayan veya gelirini ispat edemeyen ev hanımları ve öğrencilere ise 2.000 TL limite kadar kredi kartı verilebilmektedir.

Düşük Nakit İhtiyaçları İçin Kredi Kartı Alınabilir

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusuna onay alabilmek, kredi başvurusuna onay alabilmeye göre daha yüksek bir ihtimaldir. Kısa dönem düşük miktardaki ihtiyaçlar için kredi kartı kullanılabilir. Kredi kartının nakit avans çekilerek değil alışverişlerde kullanılması maliyet açısından daha avantajlıdır.

Hangi Bankalar Anında Kredi Kartı Veriyor?

Akbank, Garanti, QNB Finansbank, Ing Bank, İşbank gibi bankalar anında kredi kartı onayı vererek 1 hafta içerisinde adresinize kredi kartını teslim edebilmektedir.

Kredi kartınız size teslim edildiğinde ise dikkatli harcama yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir