Şubeye Gitmeden Kredi Hangi Bankalar Veriyor?

Kredi Haz 26, 2021 Yorum yok

Şubeye gitmeden krediyi hangi bankalar veriyor, şubeye gitmeden kredi limitleri nedir, nasıl başvuru yapılabiliyor, bu yazımızda bunu inceleyeceğiz.

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar, banka müşterilerine son derece kolaylık sağlamakta. Şubeye gitmeden kredi çekilebilmesine imkan sağlayan, dijital çağın gereksinimlerine ayak uyduran bankalar ise artık bir adım öne çıkıyor. Zamanı iyi kullanabilmek, çalışanlar için artık daha çok önem kazanmaya başlarken, kredilerin banka şubelerinden değil, online bankacılık kanallarından kullanılabilmesi büyük bir nimet.

Bankacılık işlemlerinin git gide dijital hale gelmesi ve internet üzerinden yoğun ve yaygın olarak yapılmaya başlanması nedeniyle şubeye gitmeden kredi kullanılabilmektedir. Artık banka şubeleri rutin işlemler için kullanılmamakta ve daha pasif hale gelmeye başlamıştır.

Şubeye gitmeden kredilerin özelliği 7/24 başvuru yapılabilmesi ve kredinin onaylanması durumunda onaylanan tutarın anında banka hesabına aktarılarak kullanılabilmesidir. Bankalar şubeye gitmeden kullanılan kredi evraklarını internet üzerinden müşterilere online onaylatarak tamamlamakta ve şubeye gitmeye gerek kalmamaktadır. Şubeye gitmeden kredi kullanabilmek için herhangi bir evrak bankalar tarafından istenmemektedir. Bankalar kendi müşterileri için daha yüksek, müşterisi olmayanlar için ise daha düşük şubeye gitmeden kredi limiti belirlemektedir.

Nakit ihtiyacı olanlar banka kredileri ile bu ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kullanılan krediler ise taksitle ödenmesi nedeniyle cazip gelmektedir. Bankalar açısından ise kullandırılan nakit kredi için alınan anapara+faiz gelirleri olması, nakit kredileri karşılıklı olarak hem müşteri açısından hem de bankalar açısından avantajlı hale getirmektedir.

Şubeye gitmeden kredi veren bankaları;  Ziraat Bankası, Qnb Finansbank, Akbank, TEB, İşbank, Yapı Kredi Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, ING Bank, Fibabank, Deniz Bank, Aktifbank bankaları olarak sıralayabiliriz. Hemen hemen tüm bankaların artık şubeye gitmeden kredi verme olanakları bulunmaktadır.

Genel olarak bankalar şubeye gitmeden kredi hizmetlerini müşterilerine mobil uygulamaları veya internet şubeleri üzerinden sağlarken, müşterisi olmayan kişilere internet siteleri üzerinden kredi başvuru formu ile başvuru imkanı sağlıyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Hızlı Anında Kredi Veren Bankalar

Şimdi bazı bankaların şubeye gitmeden kredi seçeneklerine göz atalım.

Ziraat Bankası Dijital Kredi ile şubeye gitmeden kredi tahsisi yapabiliyor. Maaş bankası Ziraat Bankası olanlar emekli ve aktif çalışanlar Ziraat Bankası Dijital Kredi’ye İnternet Şubesi veya Ziraat Mobil Uygulaması üzerinden başvuru yapıp, kredi başvurusunun onaylanması durumunda şubeye gitmeden kredi tutarı banka hesabına geçerek kredi kullanabiliyor. Özetle Ziraat Bankası maaşınızı banka aracılığı ile alıyorsanız sizi tanıdığı ve maaşınızı yani gelirinizi tespit edebildiği için şubeye gelmeden kredi verebilirim diyor.

TEB Bankası CEPTETEB İhtiyaç Kredisi ile TEB şubelerine gitmeden kredi başvurusu imkanı veriyor. CEPTETEB İhtiyaç Kredisine, CEPTETEB Mobil Bankacılık Uygulama veya CEPTETEB İnternet Şubesi üzerinden, 0850 200 0666 TEB Telefon Şubesi üzerinden başvuru yapılabiliyor. CEPTETEB İhtiyaç Kredisi için 100.000 TL üst limit belirlenmiş.

İşbank Anında Kredi ile İşbank şubelerine gitmeden kredi çekebilme imkanı sunuyor. İşCep Mobil  Uygulaması, İnternet Şubesi veya Bankamatiklerden kredi başvurusu yapılabiliyor. Kredi başvurusu onaylanması halinde kredi tutarı İş Bankasındaki banka hesabına yatırılıyor. Anında Kredi Limiti ise 50.000 TL olarak belirlenmiş.

Yapı Kredi Bankası Anında Şubesiz Kredi ile Yapı Kredi şubelerine gitmeden kredi kullanabilme imkanı sunuyor. Yapı Kredi Mobil uygulaması veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden anında kredi başvurusu yapılabiliyor. Yapı Kredi Bankası Anında Şubesiz Kredi üst limiti 200.000 TL olarak belirlenmiş.

Halkbank Hızlı Kredi ile Halkbank şubelerine gitmeden kredi alma imkanı sunuyor. İnternet Şubesi, 0 850 222 0 400 Dialog hattı üzerinden, Halkbank Mobil Uygulaması üzerinden hızlı kredi başvuru yapılabiliyor. Halkbank Hızlı Kredi için 50.000 TL’lik bir üst limit belirlenmiş.

VakıfBank Anında Kredi ile Vakıfbank şubelerine gitmeden kredi çekme imkanı veriyor. Vakıfbank Mobil Uygulaması ve internet sitesi üzerinden VakıfBank Anında Kredi’ye başvuru yapılabiliyor. VakıfBank Anında Kredi için üst limit maaşını Vakıfbank’tan alan müşteriler için 75.000 TL olarak, maaş müşterisi olmayanlar için 9.000 TL olarak belirlenmiş.

İlginizi Çekebilir:  Banka Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Fibabanka Anında İhtiyaç Kredisi’ne,  Fibabanka Mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden 444 88 88 numaralı Fibabanka Telefon Bankacılığı hattı üzerinden başvuru yapılabiliyor. Fibabanka Anında Kredi için 100.000 TL üst limit belirlenmiş. Onaylanan kredi tutarı banka hesabına anında transfer edilmektedir.

Aktifbank SMS kredi veya N kolay kredisi ile Aktifbank şubelerine gitmeden 40.000 TL’ye kadar kredi kullanılabiliyor. İnternet sitesi üzerinden veya SMS ile kredi başvurusu yapılabiliyor.

Akbank Şubeye gitmeden direkt krediye, internet şubesi, Akbank Mobil uygulaması, Akbank direkt kredi başvuru formu üzerinden veya Akbank telefon şubesi üzerinden başvuru yapılabiliyor. Kredi üst limiti 40.000 TL olarak belirlenmiş.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir