Kripto Para Bitcoin Dolandırıcılık mı?

Kripto Para Bitcoin Dolandırıcılık mı?

Bitcoin adı verilen sanal para birimi veya kripto para birimine yıllar öncesinde çok düşük tutarlarda yatırım yapıp şimdi yükselmesi nedeniyle birçok büyüklü küçüklü yatırımcı bitcoine yönelmeye başladı ama bu noktada dikkatli olmakta fayda var. Bitcoinle ile ilgili JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un basında yer alan açıklamalarını paylaşıyoruz.

Uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler şirketi JPMorgan Chase CEO’su Bitcoin’in sonunu iyi görmediğini söylüyor. Deneyimli yöneticinin açıklamaları kripto para yatırımcılarını üzecek cinsten.

Bitcoin’in son dönemde yaşadığı dalgalanma kripto paraya hücum eden kitle üzerinde bir hayal kırıklığı yaratmış durumda. Özellikle kripto para arzıyla (ICO) ilgili gelişmelerin piyasaları olumsuz etkilediği bir gerçek. Gezegendeki en büyük finansal kuruluşlarından birinin CEO’su Bitcoin’in bir “dolandırıcılık” olduğuna ve sonunda patlayacağına inanıyor.

Bitcoin’in fiyatı Çin’in yasa dışı kamu finansmanı olarak gördüğü ICO’ları yasaklamasıyla kötü bir darbe almış durumda. Delivering Alpha Konferansı’nda konuşan JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in bir dolandırıcılık olduğunu ve bunun gerçek bir şey olmadığını söyledi. Bitcoin’i 1630’lardaki Tulip Mania (Lale çılgınlığı) olayına benzeten Dimon, kripto para biriminin lale soğanlarından daha beter olduğunu düşünüyor.

Yasal desteği yok

Deneyimli yöneticiye göre dijital para biriminin sonu hiç iyi değil. Para birimlerinin yasal desteğinin olduğunu ancak Bitcoin’de böyle birşeyin söz konusu olmadığını vurgulayan CEO’nun ısrarla dile getirdiği şey kripto paranın “patlayacak” olması. Dimon, kendi bankasında Bitcoin ticaretine izin vermeyeceğini bu tip bir işlem yaparken yakalanan çalışanlarını da saniyesinde işten kovacağını söyledi.

Previous Banka Şikayetleri Nasıl ve Nereye Yapılır?
Next Kamu Personeline En Düşük Kredi Faizi Hangi Bankada?

About author

You might also like

Basın Haberleri 0 Comments

Devlet Bankaları Ücretsiz Ortak ATM Kullanımı

Beş devlet bankası müşterileri için ücretsiz komisyonsuz ortak ATM kullanımı konusunda önemli bir anlaşmaya imza attı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım müşterileri, bu beş bankanın tüm

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Bu yazıyı ilk yorumlayan siz olabilirsiniz!