Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Nis 13, 2022 Yorum yok

Bankaların müşterilerine sağladığı en önemli hizmetlerden biri olan Kredi kartları, alışverişlerde, nakit ihtiyacı halinde kullanılmaktadır. Pek çok kişi kredi kartı limiti yüksek olduğu için kart limitini doldurmakta ve ardından bunları ödemekte zorluk çekmekte çoğu zaman ödeyememektedir. Genellikle alışveriş tutkunu müşterilerin yaptığı gecikmiş ödemeler veya ödeme yapmama gibi durumlar sizin bankalar önündeki itibarınızı zedelemekte ve kredi notunuzu etkilemektedir. Bu durumların yaşanmasını engellemek amacıyla bankaların müşterilere sunduğu kredi kartı hizmetine ek olarak kredi kartı limit düşürme hizmeti de sunmaktadır. Sayfanın devamından siz de kredi kartı limitinizi nasıl düşürebileceğinizi öğrenebilir ve limit düşürme başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Düşürme Nasıl Yapılır?

Bankaların sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde hangi bankaya ait kredi kartınız olursa olsun limit düşürme hakkına sahipsinizdir. Kendinizi ve bankanızı zor durumda bırakmamak adına yapacağınız bu limit düşürme işini gerçekleştirmeniz için pek çok yol bulunmaktadır. Ancak limit düşürme işleminizin gerçekleştirebilmeniz için kredi kartı borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir borcunuzun bulunması durumunda talebiniz red cevabı alacaktır.

Telefon ile Kredi Kartı Limiti Düşürme: Hangi bankaya ait kredi kartınız bulunursa bulunsun kredi kartı limit düşürme başvurunuzu telefon aracılığı ile müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Görüşme yaptığınız banka temsilcisi talebinizi alacak ve uygun görülmesi durumunda (borcunuzun bulunmaması gibi) limit düşürme işleminizi gerçekleştirecektir.

Şube ile Kredi Kartı Limiti Düşürme: Kredi kartınızın ait olduğu bankaya ait en yakın şubeye kimliğiniz ile giderek bir banka yetkilisine limit düşürme talebinizi iletebilirsiniz. Banka görevlisi talebinizi alacaktır ve uygun görülmesi durumunda limitiniz düşürülecektir.

İnternet ile Kredi Kartı Limiti Düşürme: internet üzerinden online olarak limit düşürme işlemi tüm bankalarda olmamakla birlikte bankanızın e-şubesine giriş yaparak kredi kartı bölümünden limit seçenekleri bulunuyorsa limit düşürme talebinizi iletebilirsiniz. Borcunuz bulunmuyorsa isteğiniz göz önüne alınacak ve kart limitiniz düşürülecektir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Hesap Özetinde Hangi Bilgiler Yer Almak Zorunda?

Kredi kartı limit düşürme isteği bankaya iletilmeden önce birkaç defa düşünülmelidir. Aylık yaptığınız ve yapacağınız alışveriş tutarına göre kendinize bir limit belirlemelisiniz. Aksi takdirde banka tekrardan limit yükseltme başvurusu yaptığınızda bu başvurunuzu uygun görmeyip, red cevap verebilir.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir