Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Kredi Eyl 26, 2021 Yorum yok

Borç kapatma kredisi veya borç transferi kredisi, birden fazla bankaya kredi, kredi kartı borcu olup, bunları ödemede zorlanan kişilerin, borçlarını kısa vadede yüksek taksitlerle ödemek yerine tek bir bankadan kredi çekilerek tüm borcun kapatılması ve borcun tek bankaya uzun vadede ödenmesi prensibiyle oluşturulan bir kredi türüdür. Borç kapatma kredisi ihtiyaç kredisi sınıfına girmektedir.

Borç kapatma kredisinde amaç, ödemede zorlanılan borçların daha uzun vade ve daha az tutarlı taksitlerle ödenerek borçlu kişinin bir miktar rahatlaması ve borcunu rahat ödemesidir.

Borç kapatma kredisi kullanıldıktan sonra her ne kadar rahatlama olsa da mevcut borcun yeni bir kredi çekilerek kredi faizi ve kesintiler nedeniyle artacak olması incelenmesi gereken noktadır.

Borç kapatma kredisi başvuru yapılan banka dışındaki bankalara olan borçlar için geçerlidir. Genellikle aynı bankaya olan borçlar için borç kapatma kredisi kullandırılmamaktadır. Yani borcunuz olan bankalar çoğu kez kendilerine olan borcunuz için borç kapatma kredisi kullandırmaz.

Borç kapatma kredisinde diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi veya kredi kartı borçları söz konusudur, konut kredisi ve ek hesaplar için borç kapatma kredisi istisnalar dışında kullanılamaz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanılır?

Borç kapatma kredisi için başvurularda bankalar diğer tüm bankalara olan kredi, kredi kartı gibi borçlarınızın kapatma tutarını karşı bankalardan alacağınız belgelerle sizden talep eder. Toplam borcunuz hesaplanır ve bu borç tutarında borç kapatma kredisi başvurusu yapılır.

Borç kapatma kredisi, onaylanması durumunda borç kapatma kredisini çektiğiniz banka tarafından tek tek diğer bankalara para transferi yapılarak borçlarınız kapatılır. Genellikle size borçlarınızı ödemeniz için onaylanan kredi miktarı nakit olarak ödenmez. Borç kapatma kredisi ile borçlarınız bankalara transfer edilerek kapatılmış olur.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir? Kimlere Çıkar?

İlginizi Çekebilir:  PTT Kredi Başvurusu 2021

Borç Kapatma Kredisinin onaylanabilmesi için kredi notunuzun bankalara göre değişse de 1.200 puan ve üstü seviyede olması gerekmektedir. Borçlarınız nedeniyle halen bir idari veya adli takip geçirmemiş olmanız gerekiyor.

Borç Kapatma Kredisi İçin Hangi Bankalar Avantajlı

Maaş müşterisi olunan bankalar maaş teminatı olması nedeniyle daha avantajlı faiz oranlarıyla kredi kullandırabilmektedir. Bu nedenle ilk başvuru kanalı maaş bankaları olmalıdır. Eğer maaş bankası kredi onayı vermezse düşük faizle kredi kampanları takip edilip banka şubelerindeki müşteri temsilcilerinden bilgi alınması en doğru yoldur. İnternet üzerinden yapılacak başvuruları tüm bankalar görebildiğinden bu yol izlenmemelidir. 1-2 bankaya başvurunuz sonrasında red cevabı alındıysa 3. bankaya olan başvurunuzda büyük ihtimalle red edilecektir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Birçok banka borç kapatma kredisi veya transfer kredi adı altında başvuru alıyor, dönemsel kampanyalar yapabiliyor. Borç kapatma kredisi adı altında bir ürünü olmayan bankalar ise ihtiyaç kredisi verir gibi borç kapatma kredisi tahsis edebiliyor. Bankalar dönemsel olarak borç kapatma kredisi başvurularını alıp, zaman zaman kendi politikalarına göre kampanyaları sona erdirmektedir. Bu nedenle bankaların düzenlemiş olduğu kredi kampanyalarının takip edilmesi gerekmektedir.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Halkbank Dost İhtiyaç kredisi ile 1,51 kredi faiz oranıyla 36 ay taksitle diğer bankalardaki ihtiyaç kredileri ve kredi kartı borç tutarlarını kapatarak Halkbank’a taşıyan kredi kullandırabiliyor.

Qnb Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank 1,59’dan başlayan faizlerle kredi notuna göre 36 ay vadeye kadar Borç Transferi Kredisi verebiliyor. Ön başvuru, TC kimlik numarasının 5030’a SMS olarak gönderilmesi veya QNB Finansbank şubeleri üzerinden yapılabiliyor. Ön başvurunun olumlu olması durumunda, QNB Finansbank şubelerinden Borç Transferi Kredisi için nihai başvuru alınıyor. Başvurular için; kimlik belgesi, telefon, elektrik, doğalgaz, su veya cep telefonu faturalarından biri ve Gelir belgesi talep ediliyor. QNB Finansbank, konut kredisi, ek hesap ve QNB Finansbank’taki borçlar için Borç Transferi Kredisi vermiyor.

İlginizi Çekebilir:  Şubeye Gitmeden Kredi Hangi Bankalar Veriyor?

ING Bank Borç Kapatma Kredisi

ING Bank, %1,54-%2,59 arasına faiz oranlarıyla 3 ay ödemesiz 36 ay vadeye kadar Kredi Borç Transferi verebiliyor. %1,54 faiz oranından kredi notu 1.850 ve üzerinde olan müşteriler faydalanabiliyor.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Şekerbank diğer bankalardaki bireysel kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borçları için Şekerbank Borç Transferi Kredisi hizmeti veriyor. 1,89 faiz oranıyla 36 ay vadeye kadar kredi tahsis edilebiliyor.

TEB Borç Kapatma Kredisi

TEB ise yüzde 1,45’dan başlayan kredi faiz oranıyla 36 ay vadeye kadar Borç Transferi Kredisi veriyor.

Burganbank Borç Kapatma Kredisi

Burganbank, Borç Transfer İhtiyaç Kredisini tüm kredi borçlarının tek bir banka altında toplanması ve bütçeye uygun taksitlerle rahat bir şekilde ödemek isteyenler için 36 ay vadeye kadar kredi verebiliyor.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank, 1,51’den başlayan kredi faiz oranıyla 36 ay vadeye kadar Borç Transferi Kredisi veriyor Ödemelere 3 ay sonra başlanabiliyor.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank, 20 bin TL’ye kadar diğer banka kredi kartı borçlarını Axess kartla ödenerek sonrasında taksitle ödenmesini sağlayan 9-12 ay vade ve yüzde 1,98 faizle Taksitli Borç Transferi hizmeti veriyor.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası, 1,51’den başlayan kredi faiz oranıyla 36 ay vadeye kadar Borç Transferi Kredisi verebiliyor. Kredi ödemesi 3 ay sonra yapılabiliyor.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir