Devlet Bankaları Ücretsiz Ortak ATM Kullanımı

Devlet Bankaları Ücretsiz Ortak ATM Kullanımı

Beş devlet bankası müşterileri için ücretsiz komisyonsuz ortak ATM kullanımı konusunda önemli bir anlaşmaya imza attı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım müşterileri, bu beş bankanın tüm ATM’lerini işlem limitleri içerisinde hiçbir komisyon ödemeden kullanabilecek.

2009 yılından bu yana kullanılan Ortak ATM Sistemi’nde başka bir bankanın ATM’sini kullanan banka müşterilerinden belli miktarlarda komisyon kesiliyordu ve bu nedenle ortak atm sistemi fazla kullanılmıyordu.

ATM’lerin bankalara döviz olarak maliyeti de göz önüne alındığında ortak atm sisteminin hedeflenen kullanım oranına ulaşmadığı ifade edilebilir. Bu nedenle kamu bankalarının birbirlerinin atmlerini ücretsiz bir şekilde tüm müşterilerine açmaları önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Devlet bankalarının yaklaşık 15 bin atm’si bulunuyor. Ziraat Bankası’nın 7 bin, Halkbankası’nın 4 bin, Vakıfbank’ın 4 bin atm’si bulunduğu düşünüldüğünde kamu bankalarıyla çalışan müşterilere sağlanan hizmet önemli bir kolaylık sağlayacak ve özellikle fazla banka şubesi ve atm’si bulunmayan taşrada yaşayan banka müşterileri için faydalı olacaktır.

Anlaşma sağlayan beş bankanın 15 bin ortak ATM’sinden aşağıdaki işlemler ücretsiz olarak yapılabilecek:

  •  Para yatırma
  •  Para çekme
  •  Bakiye sorgulama
  •  Kredi kartı borç sorgulama
  •  Kredi kartı limit sorgulama
  •  Kredi kartı borç ödeme
Previous Kredi Notunda Puan Aralıkları Değişti mi?
Next Konut Kredisi Ekspertiz Değerinin Yüzde Kaçı Olabilir?

About author

You might also like

Basın Haberleri 0 Comments

Kripto Para Bitcoin Dolandırıcılık mı?

Bitcoin adı verilen sanal para birimi veya kripto para birimine yıllar öncesinde çok düşük tutarlarda yatırım yapıp şimdi yükselmesi nedeniyle birçok büyüklü küçüklü yatırımcı bitcoine yönelmeye başladı ama bu noktada

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Bu yazıyı ilk yorumlayan siz olabilirsiniz!