Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Kredi Haz 08, 2022 Yorum yok

Birden farklı bankaya kredi borcunun bulunması durumunda ve vade ödemelerinde zorlanılması nedeni ile borçları tek kredi altında toplamak için kullanılan kredi türüdür. Borç kapatma kredisi ile ödeme de zorluk çekilen krediler veya kredi kartı borçları tek bankadan çekilerek yeni kredi ile kapatılabilir ve uzun vade imkânı ile ödenebilir.

Borç kapatma kredisi kullanabilmek için yine kredi notunun belli bir seviyede olması, idari ve yasal takipte borç olmaması gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

Borçların tek bir bankaya olması nedeniyle vade ödemelerini kolaylaştırmaktadır.

Borçların vade ödemeleri zamanında ödendiği için ekstradan vade faizi uygulanmayacaktır.

Borçlar uzun vadeli yeni kredi ile ödenecek olması nedeniyle aylık gelire göre yeni vade ödemeleri uygulanacak ve ödeme imkânı kolaylaşacaktır.

Vade ödemeleri zamanında ödendiğinden dolayı herhangi bir yasal işleme maruz kalınmayacaktır.

Borç kapatma kredisi hangi bankadan alınmalıdır?

Borç kapatma kredisi aylık gelirin yatmakta olduğu olduğu maaş bankasından alınması daha kolay olmaktadır. Fakat maaş bankası borç kapatma kredisi imkânı sağlamıyorsa ya da başka bankalar daha uygun faizle borç temizleme kredisi imkânı sunuyorsa başka bankalardan da borç kapatma kredisi kullanılabilir.

İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde uygulanan vade oranları aynı şekilde borç kapatma kredisinde de uygulanmaktadır. Boırç kapatma kredisi olduğu için daha uzun vadede kredi kullanılması söz konusu değildir.

2022 yılı itibari ile en uygun faizli borç kapatma kredisi veren bazı bankalar aşağıda yer almaktadır:

QNB Finansbank

Banka 36 ay vadeli borç kapatma kredisi kullanma imkânı vermektedir. Borcun durumuna göre bankadan kredi çekilebilir. Banka borç temizleme kredisi için 36 ay vade imkânı sunmaktadır. Ayrıca bankanın faiz oranı yüzde 2,47 civarındadır ve müşterinin kredi notuna göre değişebilmektedir. Uygun ödeme koşulları ile kredi taşıma imkanı sağlandığı gibi kapatılacak olan diğer banka kredileri için diğer bankalara ücretsiz EFT yapılmaktadır. 30 bin TL için yeni müşterilere 36 ay vadede yüzde 2,04 faiz oranı uygulanmakta ve aylık kredi taksitleri 1.263 TL olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  İcralık Memur Kredi Çekebilir mi?

İş Bankası

Banka diğer bankalardan kullanılan kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçları için  borç kapatma kredi kullandırmaktadır. Faiz oranları yüzde 2,05’ten başlamaktadır.

Garanti BBVA

Garanti Bankası değişik bankalardan alınan ihtiyaç kredilerini borç transferi ile kendisine aktararak kredi taksitlerinin daha kolay ödenmesini sağlıyor. Borç transferi kredisinde banka dosya masrafı almıyor.

ING Bank

ING Bank yüzde 2,05’ten başlayan faiz oranlarıyla 36 ay vadeye kadar kredi borç transferi yapabilmektedir.

Şekerbank

Şekerbank 2022 yılı itibari ile borç kapatma kredisi veren bankalardan birisidir. Banka 36 ay vadeli ve 50.000 TL kredi imkânı ile borç yapılandırma kredisi imkânı sunmaktadır. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 2,47 civarında bulunuyor. Ayrıca banka dosya masrafı da almaktadır.

Vakıfbank

Borç yapılandırma kredisi düşünenlerin bakabileceği uygun faizli kredi veren bankalar arasında Vakıfbank ta yer almaktadır. 36 ay vade ve aylık gelir düzeyine göre kredi imkânı sağlayan banka, borç kapatma kredisi için uyguladığı faiz oranı ise piyasa şartlarına göre değişmektedir. Banka borç kapatma kredisi kullanan müşterilerden dosya masrafı almaktadır.

Akbank

36 ay vade imkânı ile borç kapatma kredisi veren Akbank 36 ay vade imkânı sağlamaktadır. Ayrıca bankanın uygulamış olduğu faiz oranı piyasa koşullarına göre oluşmaktadır.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir