Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar

Kredi May 28, 2021 Yorum yok

İnternetin ve dijital bankacılık sisteminin gelişmesiyle birlikte bankalar anında onaylı kredi verebilir aşamaya gelmişlerdir. Bankaların anında onaylı kredi verebilmesi ancak başvuru yapan kişilerin ödeme geçmişlerini online olarak kredi başvuru değerlendirmesi yapabilmeleri ile mümkün olmaktadır.

Pandemi sürecinde bankaların şubelerden fiziki başvuru olmadan uzaktan kredi tahsisi yapmaları yani kredi vermeleri daha popüler ve kullanışlı hale gelmiştir.

Anında onaylı kredi başvuruları banka şubeleri değil bankaların genel müdürlükleri tarafından merkezi olarak  değerlendirilir. Anında kredi başvuruları mobil uygulama ile veya internet bankacılığı üzerinden ve azalmakla birlikte SMS ile alınmaktadır.

Bankalar anında hızlı kredi başvurularında kişilerin TC Kimlik numarası, aylık gelir tutarı, özel veya kamuda çalışma şekli, çalışma yılı gibi bilgileri talep etmektedir.

Anında onaylı kredi başvurusunun, başvuran kişi açısından olumlu sonuçlanmasıyla kredi notunun yüksek olması arasında doğrudan bağlantı bulunmaktadır. Kredi notu düşük ve ödemelerinde gecikme yaşayan birisinin düşük miktarlar dışında anında onaylı kredi kullanabilmesi düşük bir ihtimaldir.

İnternet üzerinden dijital ortamda yapılan kredi başvurularında ön onaylı kredi ve onaylı kredi şeklinde iki farklı tanım bulunmaktadır. Ön onaylı krediler, başvuru sonrası sistem üzerinden otomatik olarak değerlendirilip banka tarafından ilk etapta kredi verilmesinde sakınca görülmeyen ama şube üzerinden bazı bilgi ve belgelerin hatta kefil istenerek başvurunun sonuçlandırılması amaçlanan kredi türüdür. Ön onaylı kredinin kullanılması kesin değildir ve son aşamada red ile sonuçlanabilir.

Özetle, ön onaylı kredide banka “ön onayı sistem verdi ama getir bakalım belgelerini bir inceleyelim” demektedir.

Onaylı kredilerde ise kredi başvurusunda bulunan kişinin ödemelerinin düzenli olduğu, yeterli kredi notuna sahip olduğu, mal varlığı veya banka hesabındaki nakit tutarların kredi ödemelerini rahatlıkla karşılayabileceğinin banka tarafından tespit edilmesi nedeniyle ikinci bir işleme, bilgi, belge ve kefile gerek olmadan otomatik olarak kişiye kullandırılan ve banka hesabına aktarılan kredi çeşididir. Kesin onaylı kredilerin kullanımında kişi aksini istemediği sürece bir problem çıkmaz.

İlginizi Çekebilir:  Kimler Hızlı Kredi Kullanabilir?

Anında Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar artık finansal ödeme alışkanlıklarınız dışında e-devlet uygulamaları üzerinden çalışıp çalışmadığınızı, sigortanızın yatıp yatmadığını, ne kadar geliriniz olduğunu, kimlik bilgilerinizi, konut ve araç sahibi olup olmadığınızı, yerleşim yeri adresinizi görebilmektedir. Bu nedenle bankalar; kimlik, gelir, yerleşim yeri belgelerini (ikametgah belgesi) sizden talep etmeden anında onaylı kredi kullandırabilir.

Anında Kredi Onayı Veren Bankalar

Ing bank 5 Dakikada Anında Kredi, Garanti BBVA 5 Dakikada Onaylı Kredi, QNB Finansbank Anında Kredi, Yapı Kredi Bankası Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi, Akbank Direkt Kredi ile şubeye gitmeden kredi, VakıfBank Anında Kredi, Halkbank Hızlı Kredi şeklinde farklı adlarla anında onaylı kredi kullandırabiliyor.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir