3 Ay Ödemesiz Bayram Kredisi

Kredi Tem 03, 2021 Yorum yok

Bayram kredisi, Ramazan ve Kurban Bayramlarında bankalar tarafından düzenlenen kredi kampanyaları ile birlikte bayram ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlayan kredidir.

Ramazan (Şeker) Bayramı ve Kurban Bayramı dönemlerinde bankalar düzenledikleri kampanyalarla düşük faizli kredi fırsatı sunabilmektedir.

Bayram kredisi ile Ramazan Bayramında bayramdaki ihtiyaçlar veya tatile gidilecekse tatil masraflarının karşılanması amaçlanmaktadır.

Kurban bayramında ise kurban ibadetinin yerine getirilmesi ve kurban alabilmek için kredi çekilebildiği gibi, kurban ibadetinin yerine getirilmesinden sonra tatile gitmek için bayram kredisi kullanılıyor. Krediyle Kurban Kesilir mi? yazımıza göz atabilirsiniz.

Bayram kredisi kampanyaları birçok banka tarafından 3 ay ödemesiz veya 3 ay ertelemeli şekilde verildiğinden nakit ihtiyacı olanlara avantajlı gelmektedir. İhtiyaç kredilerinde maksimum vade ertelemeyle birlikte 36 ayı geçemiyor, dolayısıyla her ne kadar ilk 3 ay kredi taksit ödemesi yapılmasa da, borç sonraki 33 aya yayılıyor ve ödenecek taksitler artıyor.

Hangi Bankalar Bayram Kredisi Veriyor?

Kamu bankaları olan Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank uygun düşük faizli bayram kredileri ile öne çıkıyor. Bu kamu bankalarına ek olarak diğer özel bankalar da cazip faizli bayram kredisi kampanyaları düzenleyebiliyor.

Bayram kredisi kampanyaları bayram günlerinde değil, bayram öncesi ve bayram sonrasını kapsayan bir dönemde yapılıyor. Arife günü yarım gün ve bayram günlerinin tamamı resmi tatil olduğundan online bayram kredisi başvurusu yapmak dışında, banka şubelerinden bayramda kredi başvurusu yapılması imkanı bulunmuyor, çünkü bayramda banka şubeleri kapalı oluyor. Bu nedenle bayram kredisi bayramdan önce veya bayramdan sonra başvuru yapılarak çekilebilir.

Özel bankalardan İş Bankası 2021 yılı için 50 bin TL’ye kadar 90 gün ödemesiz anında bayram kredisi veriyor. QNB Finansbank, 3 ay geri ödemesiz bayram kredisi kampanyasında kredisi faiz oranları yüzde 1,39’dan başlıyor. CEPTETEB Bayram Kredisi ise TEB Bankası tarafından 100 bin TL’ye kadar 36 ay vade ve 1,59’dan başlayan faiz oranlarıyla 3 ay ertelemeli olarak veriliyor. Bayram kredisi kampanyası düzenleyen diğer bankaları ekledikçe liste uzayacaktır. Bayram kredilerinde faiz oranları genellikle güncel faiz oranlarına yakın olarak belirleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Kamu Çalışanlarına Kredi

3 ay ertelemeli verilen bayram kredileri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamasını sağlarken, bankaların da kazanç elde etmesini sağlıyor. Piyasa şartlarına göre bayram kredisi faiz oranı uygunsa ihtiyaç kredisi olduğundan bayram dışındaki nakit ihtiyaçları için de kullanılabilir. Bayramda, bayram yapalım derken gelirinize oranla karşılayamayacağınız borç yükü altına girmemek gerekmektedir.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir